Hlavní postavy

Jirka Luňák : Ondřej Vetchý

Jirka je fanatický fotbalista, nic jiného než fotbal nezná, fotbal je mu vším. Aby vesnická kopaná vůbec mohla existovat, potřebuje vždy ve středu takového muže. Během jedné sezóny dokáže převzít po zemřelém trenérovi mužstvo, ze kterého udělá černého koně soutěže.

Jarda Kužel : David Novotný

Jarda je s Luňákem v ostrém kontrastu, přestože jde o dva velké kamarády. Zatímco Luňák je ambiciózní, Jarda Kužel je líný, hospodský typ, který fotbal bere jako víkendovou zábavu. Zatímco Luňák má své fotbalové dovednosti vydřené, Kužel je přirozený talent. Býval by to dotáhl daleko, kdyby chtěl.

Václav Orel : Luděk Sobota

Václav Orel předseda klubu Slavoj Houslice, je v brzkém důchodovém věku, žena mu zemřela. Nikdy ho nic nevyvede z míry, ale na druhou stranu ho máloco rozproudí. Orel bývá často hromosvodem událostí, je to váhavý typ a rád vzpomíná, s jakými ženskými kdy co měl.

Ludvík Hovorka : Pavel Kikinčuk

Hovorka je typický úřednický typ a tak není divu že je pokladníkem klubu. Je spíše městský člověk a pokouší se zavést do vesnice novoty – google, GPS, mp3 atd. Většina lidí mu nerozumí a má ho za magora. Ludvík Hovorka má sklon k závislosti na hracích automatech. Často pobývá u automatu v místní hospodě.

Adolf Větvička : Leoš Noha

Pracuje jako veterinář v nedalekém kravíně a proto jako jediný co má něco společného s doktory byl jmenován zdravotníkem klubu. Fotbal ho moc nezajímá. Za komunistů musel prokázat zájmovou činnost, a tak se dobrovolně přihlásil do klubu jako zdravotník, a už tu zůstal. Přestože má vadu řeč, je tlustý a zpustlý, ženy na něj hrozně letí. On je však starý mládenec a žije sám.

Antonie Hnátková : Jaroslava Pokorná

Vdova po bývalém trenérovi SK Houslice. Pracuje jako prodavačka v místní prodejně, po práci klukům z mužstva pere a zašívá dresy. Nemá ráda Jardu Kužela, protože je prase a neustále do dresu během zápasu smrká, což bohužel nelze dobře vyprat. Naopak ráda má předsedu Václava Orla, možná ho má ráda více, než je zdrávo…

Ilona : Tatiana Vilhelmová

Neteř Antonie Hnátkové, holka z vesnice, která odjela na studia do hlavního města a teď se po delší době vrací domů plna dojmů, moderních názorů a hlavně ambicí vyzkoumat, co na tom fotbalu ti chlapi mají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *